Refinancujte úvery a plaťte meenej.

Neplaťte bankám viac, ako je potrebné.

Aké sú hlavné výhody refinancovania?

- neviažte sa na jednu banku, alebo finančnú inštitúciu. Porovnajte si rôzne možnosti, vďaka ktorým viete ušetriť. Zníženie sadzby o desatiny percent sa pozitívne prejavuje v tom, koľko zaplatíte banke na úrokoch a koľko z istiny dlhu. 

- pri refinancovaní mimo výročia fixácie počítajte s poplatkom za predčasné splatenie úveru vo výške 1 %. Častokrát to ale banky preplácajú ako bonus, aby získali klienta. To znamená, že aj napriek pokute za predčasné splatenie sa klientom, ktorí majú úrokovú sadzbu nad 1,5 %, oplatí úver refinancovať. 

Čo je to konsolidácia úverov ?

- konsolidáciou / spojením / úverov si zlúčite viaceré dlhy do jedného. Hlavnou výhodou spojenia je zníženie mesačnej splátky. Ďalším pozitívom je zníženie úrokovej sadzby a tým aj menej zaplatených úrokov na úvere.

- banky ponúkajú rôzne možnosti konsolidácie. Spájať sa dajú hypotéky, spotrebné úvery, lízing, prípadne pôžičky v nebankových subjektoch.

- spojením viacerých úverov do jednej hypotéky si môžete znížiť mesačnú splátku aj o  stovky eur !

- voľné peniaze môžete výhodne použiť na šetrenie s ú.s. cca. 6% - 8 %. Našetrené úspory potom môžete použiť na štart do života pre Vaše deti, na dôchodok, na rýchlejšie splatenie úveru ....


Ako je možné predčasne splatiť úver?

- dnes máme možnosť ušetriť a úver si predčasne splatiť

- je to možné z dôvodu, že úrokové sadzby pri hypotekárnom úvere sú oveľa nižšie ako zhodnotenie pri pravidelnom investičnom sporenírení

- pri vhodnom nastavení sporenia vieme skrátiť dobu splácania úveru aj o 10 rokov a ušetriť tisíce €

Tri najdôležitejšie rady pre vás.

nevýhodné úvery si refinancujte

spojte si svoje úvery a znížte si mesačnú splátku

vyplaťte si úver skôr a ušetrite

Neváhajte a kontaktujte ma ! Pripravím Vám bezplatne ponuku konkrétne pre Vás.